środa, 12 czerwca 2013

Makijaż, makijaż a dziś ... demakijaż :)

Witajcie,
Większość z nas codziennie nakłada makijaż, ale niestety coraz częściej spotykam się z tym, że wiele osób niewłaściwie go usuwa, lub  w ogóle  nie oczyszcza swojej skóry twarzy wieczorem. Codzienne oczyszczanie naszej cery to konieczność, nawet jeśli tego dnia nie miałyśmy na sobie makijażu, a systematyczne wykonywanie tej czynności to podstawa właściwej pielęgnacji naszej skóry twarzy.
Dziś podzielę się z Wami kilkoma wskazówkami dotyczącymi demakijażu. Zainteresowanych zapraszam do kolejnej części posta :)

Warto na początek się zastanowić jak wygląda nasz codzienny makijaż, jaki jest stan naszej skóry i do jakiego typu należy nasza cera. Dopiero mając takie informacje możemy dobrać odpowiedni na nas sposób demakijażu.

Przedstawię wam kilka rodzajów preparatów, które mogą być wykorzystane do odpowiedniego demakijażu.
Demakijaż oczu:
- płyny dwufazowe,
- płyny micelarne,
- mleczka kosmetyczne.

Demakijaż skóry twarzy, tutaj mamy wiele możliwości:
- płyny micelarne nie wymagają zmywania wodą.
- mleczka kosmetyczne,
- śmietanki kosmetyczne,
- metoda OCM,
- kremy do demakijażu,
- pianki i żele do demakijażu,

Krok po kroku jak wykonujemy demakijaż naszej twarzy:
1. Mało kto pamięta o tym aby odpowiednio zabezpieczyć nasze włosy (założyć opaskę, albo   spiąć włosy).
2. Dokładnie myjemy nasze ręce, nie zapominajmy o tym że na nich znajduje się bardzo dużo bakterii, które przenosimy na twarz.

Teraz przechodzimy już do właściwego zmywania naszego makijażu:

3. Rozpoczynamy od demakijażu oczu  odpowiednim do naszych potrzeb preparatem.
Nasączony preparatem płatek kosmetyczny przykładamy na chwilę do oka i czekamy, aż nasz makijaż oka zacznie się rozpuszczać, następnie delikatnymi ruchami ściągamy płatek kosmetyczny w dół, następnie odwracamy go, ponownie przykładamy do oka, ale tym razem ściągamy makijaż od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego (nigdy nie odwrotnie!). W razie potrzeby zabieg powtarzamy do całkowitego usunięcia makijażu z oka.


4. Oczy gotowe dopiero teraz zabieramy się za naszą twarz. Tutaj znów wybór kosmetyku zależy od naszych potrzeb i rodzaju cery.
Jeśli wykonujemy demakijaż preparatami, które nie wymagają zmywania wodą to sprawa jest szybka i prosta. Nasączamy wybranym kosmetykiem płatek i przecieramy nim skórę, aż do pozbycia się resztek makijażu.
Jeśli natomiast demakijaż wykonujemy preparatami, które wymagają zmycia wodą nakładamy preparat na twarz wilgotną (w przypadku żeli do twarzy) lub suchą, wmasowujemy preparat w skórę, aby miał szansę zadziałać a następnie zmywamy go wodą.
Kolejnym bardzo istotnym krokiem jest tonizowanie naszej cery w celu przywrócenia jej naturalnego pH i równowagi. Więc nakładamy tonik na płatek kosmetyczny i przecieramy nim twarz lub rozpylamy preparat bezpośrednio na twarz. Doskonale do tego celu nadaje się też woda termalna.Demakijaż zakończony teraz pora na pielęgnację - nakładamy na początek  krem po oczy, następnie wklepujemy krem do twarzy. Które na tak przygotowanej twarzy mają szanse się wchłonąć, a składniki aktywne wykazać się swoim działaniem.


W jednym z kolejnych postów postaram się opisać jaki sposób demakijażu będzie najlepszy dla danego rodzaju cery.

Pozdrawiam :)

2 komentarze:

 1. Hej! Interesuję mnie jedno - dlaczego zmywanie makijażu oka ma się odbywać z zewnątrz do wewnątrz? Kosmetyk nie dostaje się do oka i go nie podrażnia? Uważam, że o wiele wygodniej jest z wewnętrznego kącika do zewnętrznego :P
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej :) Obowiązuje ta sama zasada co w przypadku pielęgnacji oczu dziecka - po to aby "ropki" zbierać do wewnętrznego kącika, a nie przecierać je po całym oku :)

   Usuń